Eğitim

Bitek Koleji ile Teknokent Koleji’nden stratejik iş birliği

Bitek Koleji ile Teknokent Koleji’nden stratejik iş birliği

Teknokent Koleji Kurucusu İsmet Akbeyaz ile Özel Denizli Bitek Koleji’nden Metin Oktay Çopur, Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenledikleri basın açıklamasıyla iki kurum arasında aldıkları stratejik iş birliği kararına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Teknokent Koleji ile Özel Denizli Bitek Koleji arasında stratejik iş birliği kararı alındı. Teknokent Koleji Kurucusu İsmet Akbeyaz ve Özel Denizli Bitek Koleji’nden Metin Oktay Çopur, Denizli Gazeteciler Cemiyeti İlyas Haytan Toplantı Salonu’nda konuya ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan iş birliğinin hayırlı olmasını dileyen Teknokent Koleji Kurucusu İsmet Akbeyaz; “Ülkemiz sürekli ve hızlı bir şekilde büyümekte, bölgesinde ve dünya ölçeğinde önemli bir aktör konumuna gelmektedir. Gelişim sürecinin devam edebilmesi, yenilikçi ve girişimci fikirlerle desteklenerek, Endüstri 4.0 temelli ‘inovatif Öğrenme Modeli’ni uygulayan okul yapılarının kurulması ile mümkün olacaktır. Değişim, yaşam şekillerine bağlı olarak üretimden ekonomiye, politikadan iletişime tüm alanlarda yoğun bir şekilde kendini hissettirmektedir. Kalıpların değiştiği günümüzde geleceğin bireylerini, salt geçmiş yüzyılın eğitim anlayışıyla sürdürmenin mümkün olmadığı hakikatinden yola çıkarak çocuklarımızı yarınların dünyası için beceri ve donanım kazanımlarını sağlayacak şekilde bir eğitim modeli uygulanmalıdır. Yüksek teknoloji eğitimini ulusal ve uluslararası partnerlerle geliştiren Teknokent Kolejlerimiz, öğrencilerini ulusal ve uluslararası temel beceri ve yetkinliklerini kazanmayı, etik değerlere sahip yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil insan yetiştirmeyi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Türkiye’nin 33 iline dağılmış, 43 eğitim kampüsü ve 28 bin öğrenci kapasitesi ile eğitim faaliyetini sürdüren Teknokent Kolejleri ile Özel Denizli Bitek Koleji iş birliği yapma kararı almış ve yapılacak iş birliği kapsamında mevcut kurum kapasitesi ve teknoloji altyapıları geliştirilecektir. Ayrıca bu iş birliği kapsamında ortaya konacak yeni eğitim ekosistemi, özellikle Denizli ve ülkemiz için rol model olacaktır” dedi.

“TEKNOKENT KOLEJLERİ İLE İŞBİRLİĞİ YAPACAĞIZ”

Özel Bitek Koleji olarak 2018 yılında Teknokent Kolejleri ile benzer sebeplerle yola çıktıklarını ifade eden Özel Denizli Bitek Koleji’nden Metin Oktay Çopur, şunları aktardı: “Kurulduğu günden bu yana gelişen Bitek Koleji, bu yolda bireysel olarak önemli bir mesafe kat etmiştir. Bugünden itibaren, kuruluş amacımıza daha hızlı ve emin adımlarla yürümek için; ulusal ve uluslararası çözüm ortaklarıyla birlikte geliştirdikleri projelerle hem kendi öğrencilerine hem de eğitim camiasına ilham veren, vizyonlarını geliştiren bu önemli kurum ile Teknokent Kolejleri ile işbirliği yapacağız. Devletimizin ve bakanlığımızın teknik lise eğitimine verdiği önem ortadadır. Ülkemizin geleceği, bu eğitimi yurdun en ücra köşelerine kadar ulaştırarak, nitelikli iş insanı yetiştirmeye bağlıdır. Bu noktadan hareketle amacımız ve arzumuz; gücümüzü Teknokent ile birleştirerek ve onların kurumsal ve teknik desteğini alarak, eğitim adına üzerimize düşen görevi layıkıyla yapmaktır. Bu işbirliğinin Denizlimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL