Kültür-Sanat

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Doğa Yürüyüşü Düzenledi

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Doğa Yürüyüşü Düzenledi

Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından Serinhisar’da Bahar Yürüyüşü etkinliği düzenlendi. Etkinlik; Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen IPARD Programı kapsamındaki “Leader Yaklaşımı” projesi kapsamında gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili olarak Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği’nden İlker Özmen’in görüşlerini aldık.

Yürüyüş etkinliğimizi; ilçemiz Serinhisar’da sosyal yaşamı canlandırma ve sosyal faaliyetleri çeşitlendirme amaçlı olarak düzenledik. Geç kalan baharı doğaya ve spora gönül veren doğaseverlerle ve sporseverlerle karşılamak istedik.

Serinhisar Denizli’ye oldukça yakın, doğa sporları ve dağcılık bakımından potansiyeli olan bir coğrafyaya sahip. Ama bu potansiyelini yeterince kullanamıyor. Bu etkinlikle Serinhisar’ın doğası, yürüyüş ve dağcılık sporlarına elverişli coğrafyası ile ilgili farkındalık oluşturmayı hedefledik.

Bu farkındalığı güçlü bir şekilde oluşturabilmek için, Denizli’deki tüm doğa, spor ve fotoğrafçılık dernekleri/kulüpleri ile iletişime geçtik. Etkinliğimizin detaylarından bahsettik ve ilgili tüm oluşumları üyeleri ile birlikte ilçemize davet ettik.

İlçemizden katılımlarla birlikte yaklaşık 150 kişilik bir yürüyüş grubu ile ilçemizin altını üstüne getirdik. Parkurumuz yaklaşık 10 kilometreydi. Ovada badem ağaçlarının arasından başlayan yürüyüşümüz, rakımın yükselmesiyle birlikte dağda çam ağaçlarının ve pırnal meşelerinin arasında devam etti. Yol boyunca kısa molalar vererek ağaçlardan doya doya çağla yedik, çeşmelerden kana kana su içtik.

Misafirlerimize ilçemizi tanıttık, tarihi ve kültürel değerlerimizden bahsettik, Serinhisar’ın güzelliklerini misafirlerimize göstermeye ve anlatmaya çalıştık. İlçemizin sucuğundan yedirdik, yanık kokulu ayranımızdan içirdik. Belediye Başkanımız Hüseyin Gemi, misafirlerimize kendi elleriyle Serinhisar Sucuğu pişirdi. Çok keyifli anlar yaşadık, keyifli anılar biriktirdik.

Yeni dostlukların tohumlarını attığımız, bol bol oksijen depoladığımız, çok keyif aldığımız bir gün geçirdik. Misafirlerimizin bol bol fotoğraf çektiği ve fotoğraf çekildiği bir gün oldu.

Doğa sporlarına, doğa yürüyüşlerine ve dağcılığa ilgisi olan herkesi ilçemiz Serinhisar’a bekliyoruz.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL