Yaşam

Mobil Sağlık Tırı İle Merkezefendililere Hızlı Sağlık Hizmeti Ulaşacak

Mobil Sağlık Tırı İle Merkezefendililere Hızlı Sağlık Hizmeti Ulaşacak

Merkezefendi Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Şeniz Doğan’ın yeni dönem projeleri arasında bulunan ‘Mobil Sağlık Tırı’yla birlikte, sağlık hizmetlerine ulaşmak artık daha kolay ve hızlı olacak.

Sağlıklı bir Merkezefendi hedefiyle 5 yılda birçok hizmeti gerçekleştiren Merkezefendi Belediye Başkan Adayı Şeniz Doğan, yeni dönem projeleriyle de bu hedefine emin adımlarla ilerliyor. Daha önce ilçeye kazandırılan Sağlık Kabini ile vatandaşın pansuman, iğne, serum ve tansiyon ölçümü gibi sağlık ihtiyaçları için hastanelerde uzun uzun sıra beklemesinin önüne geçildi. Şimdi de ‘Mobil Sağlık Tırı’ projesini hayata geçirerek sağlık hizmetlerini doğrudan vatandaşın ayağına götürmek amaçlanıyor.

“SAĞLIKLI MERKEZEFENDİ HAYALİMİZİ DAHA DA BÜYÜTÜYORUZ”

Sağlığın herkesin hakkı olduğunu ve bunu sağlamak için çalıştıklarını ifade eden Şeniz Doğan, “Sağlık kabinimizle 8 ayda 2.055 vatandaşımıza hizmet verdik. Bu kabinler ihtiyaç duyulan noktalarda açılmaya devam edecek. Fakat şimdi sağlıklı Merkezefendi hayalimizi daha da büyütüyoruz. Muayene odalarının, röntgenin, tarama alanlarının, göz ve diş kliniğinin, taşınabilir laboratuvar ekipmanlarının bulunacağı Mobil Sağlık Tırımızla acil durumlarda felaket bölgelerine ve engellilere yönelik özel erişilebilirlik düzenlemeleriyle hızlı sağlık hizmeti ulaştırmak için hazırız” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL