Sağlık

PAÜ Hastanesi İç Hastalıkları Gününe Ev Sahipliği Yaptı

PAÜ Hastanesi İç Hastalıkları Gününe Ev Sahipliği Yaptı

Geçen yıl birincisi yapılan ve gelenekselleşmesi hedeflenen Pamukkale İç Hastalıkları Günleri, bu yıl 23-25 Aralık tarihleri arasında Pamukkale’de yapıldı. Ev sahipliğini yapan PAÜ Hastanesi aynı zamanda en iyi sözlü bildiri ödülünün de sahibi oldu.

Başkanlığını PAÜ Hastanesi İç Hastalıkları AD. Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Gamze Gököz Doğu ve Prof. Dr. Nil Güler yaptı. Düzenleme kurulunda ise Prof. Dr. Veli Çobankara, Dr. Öğr. Üyesi Nevin Alayvaz, Dr. Öğr. Üyesi Atike Gökçen Demiray, Dr. Öğr. Üyesi Uğur Karasu, Dr. Öğr. Üyesi Burcu Yapar Taşköylü görev aldı.

Başta iç hastalıkları asistanları ve uzmanları olmak üzere ilgili tüm branşlara açık olan, bilgilerin güncellenmesi amacıyla hazırlanan bilimsel programın, interaktif formatı ile vakalarla güncel konuların ele alınması hedeflenmişti.

Açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selçuk Yüksel ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Özdel’in de katılıp konuşma yaptığı toplantı 3 gün sürdü. Üç güne yayılan sürede çevre illerdeki konusunda söz sahibi öğretim üyeleri de deneyimlerini paylaştı.

Toplam 113 katılımcının olduğu ve  43 bildirinin kabul edildiği toplantıda en iyi sözlü bildiri ödülü  PAÜ Hastanesi Tıbbi Onkoloji BD adına bildiri sunan Uzm. Dr. Burçin Çakan’ın oldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL