Siyaset

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in 27 Mayıs mesajı

AK Parti İl Başkanı Necip Filiz’in 27 Mayıs mesajı

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; 27 Mayıs darbesinin 60’ınci yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında; Demokrasimizin kara günü olarak tarihin utanç sayfalarında yerini alan”27 Mayıs; “Yeter söz milletindir” diyerek, bu milletin bağrından yola çıkan demokrasi sevdalılarının, hukuk garabetleriyle dolu sözde yargılamayla, haksız yere idam edilişinin 60. yılını hüzünle andıklarını belirtti.

Başkan Filiz devamla şu ifadelere yer verdi:
“ 27 Mayıs Darbesi, 27 Mayıs 1960‘ta yapılan ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde gerçekleşmiş ilk askeri darbe olarak tarihe geçmiştir. Darbenin asıl hedefi, demokrasi olmuş, demokrasi ruhu katledilmek istenmiştir.

27 Mayıs müdahalesinin etkisi sonraki yıllarda da sürmüş ve ülkemiz 1971 muhtırasını, 12 Eylül’ü, 28 Şubat’ı yaşama talihsizliğiyle yüz yüze kalmıştır.

Aynı darbeci zihniyet 15 Temmuz’da, Türkiye sevdalısı milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı da yok etmek istemiş ancak aziz milletimiz buna izin vermemiştir.

Demokrasi ölmez bir mefkuredir. AK Parti olarak Milli iradeye pranga vurmak isteyen zihniyetin 60 yıl önce başlattığı ihanet zincirini kırarak, millete hizmetkar olarak çıktığımız bu yolda milli iradenin üzerinde hiçbir güç tanımadık.Türkiye’nin bir daha böyle karanlık dönemler yaşamamasını temenni ediyorum.

Demokrasi şehitlerimiz Dönemin Başbakanı merhum Adnan Menderese, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu’ya, Maliye Bakanı Hasan Polatkan’a ve 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünde gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmiş aziz şehitlerimize ve tarih boyunca vatanımız, milletimiz, dinimiz, devletimiz için canını veren tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL