Güncel

Bozkurt Belediyesi Personellerine İzmir’de Büyük Görev

Bozkurt Belediyesi Personellerine İzmir’de Büyük Görev

30 Ekim tarihinde İzmir’de meydana gelen ve yüzün üzerinde vatandaşımızın ölümüne sebep olan büyük depremin yankıları sürüyor. Yıkılan binaların yanı sıra yüzlerce binada göçüklerin ve çatlakların oluşması, bu binaların hızlı bir şekilde hasar tespit çalışmalarının yapılmasını zorunlu kılıyor. Yaklaşan kış şartlarının da etkisiyle, evlerinde yaşayıp yaşamayacaklarını merakla bekleyen depremzedeler, binalarıyla ilgili durumu yakından takip ediyor.

Önceki yıl 8 Ağustos tarihinde Bozkurt’ta meydana gelen şiddetli depremin ardından Bozkurt Belediyesi tarafından ilçenin tüm binaları hızlı bir şekilde hasar tespit raporundan geçirilmiş, olası bir deprem sırasında risk oluşturabilecek bütün binaların taraması yapılmıştı. Bu anlamda büyük bir deneyime sahip olan Bozkurt Belediyesi’nin teknik personelleri şimdi aynı çalışmayı İzmir için yapıyor.

Denizli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından Bozkurt Belediyesi’ne gönderilen talepte, Bozkurt Belediyesi’nin hasar tespit konusundaki çalışmalarının hızlı ve güvenilir oluşuna dikkat çekilmiş, bu nedenle de bu personellerin bir müddet İzmir’de bu çalışmaları takip etmesi istenmişti.

İzmir’le zaten dayanışma içinde olduklarını, böyle bir görevi onurla yerine getireceklerini belirten Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, hemen alanında uzman dört personelini İzmir’e gönderdi. Bir haftadır İzmir’in depremden en çok etkilenen Bayraklı ilçesinde kapı kapı gezip hasar tespit çalışmaları yapan Bozkurt Belediyesi personelleri,  toplamda 150 bölümün hasar tespit raporunu tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Başkan Çelik, “İzmir’in acısını çok iyi anlıyor ve acılarını paylaşıyoruz. Depremin meydana geldiği andan bu yana kardeş şehrimiz İzmir’le sürekli dayanışma halindeyiz. Depremin yıkıcı etkisini yaşayan bir belediye olarak, deprem konusunda kendini yetiştirmiş teknik personellerimiz mevcut. Bu arkadaşlarımız, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün talebiyle yaklaşık 10 gündür İzmir’in Bayraklı ilçesinin Nafiz Gürman Mahallesi’nde gece gündüz demeden hasar tespit çalışmaları yapmaktalar. Şu ana kadar toplamda 150 bölüm bitirdiler. Kendilerine bu öz verili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Tüm imkan ve olanaklarımızla kardeş kentimiz İzmir’in yanında olmaya, dayanışmaya devam edeceğiz. Bu felakette hayatını kaybedenlere tekrar Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah bir daha böyle acı yaşatmasın” dedi.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL