Ekonomi Kültür-Sanat

Denizli’de Anadolu Ateşi Rüzgarı Esti

Denizli’de Anadolu Ateşi Rüzgarı Esti

Farklı kültürel motiflerden oluşan danslarıyla göz kamaştıran Anadolu Ateşi, 2 yıl aradan sonra yeniden Denizlililerle buluştu.

Kurulduğu 1999 yılından bu yana dünyanın dört bir yanında binlerce gösteriye imza atan Mustafa Erdoğan öncülüğündeki Anadolu Ateşi, 2 yıl aradan sonra yeniden Denizlili sanatseverlerle bir araya geldi.

Denizli’nin köklü organizasyon profesyonellerinden Via Events ve Senem Alabaş işbirliğinde, Via Stage Denizli Etkinlikleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahne alan Anadolu Ateşi, “Efsanelerin Dansı” konseptiyle Denizlililere unutulmaz bir gece yaşattı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sınırlı seyirci kapasitesiyle gerçekleşen etkinliğe yaklaşık 900 izleyicinin yanı sıra protokol üyeleri de katıldı.

Doğu ve batı kültürlerinin sentezlendiği 3 bin halk dansı figürü ve farklı halk müziklerini bir araya getiren efsanevi gösteri, 100 dakikalık geniş akışıyla son dönemde Denizli’de düzenlenen en özel kültürel etkinliklerden biri oldu. Gece sonunda izleyicileri selamlayan Anadolu Ateşi Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, salonda bulunanların yoğun sevgi gösterisiyle karşılaşırken, “Denizli gibi bir kültür sanat kentinde, büyük usta Özay Gönlüm’ün adını taşıyan bu muhteşem salonda böylesine özel bir gösteri sergilemek bizim için büyük bir onur. Bu muhteşem gecede bizleri yalnız bırakmayan Denizlili sanatseverlere teşekkür ediyorum” dedi. Dakikalarca ayakta alkışlanan Erdoğan’a çiçek takdiminden sonra, grubun baş dansçıları tarafından özel bir selamlama gösterisi daha sergilendi.

Etkinliğin organizatörleri Gamze Yürektürk ve Senem Alabaş, Denizli halkının etkinliğe gösterdiği ilgiden dolayı memnun olduklarını belirterek, Denizli’de sergilenen “Efsanelerin Dansı” konseptiyle özel bir geceye imza attıklarını, başta Mustafa Erdoğan olmak üzere Anadolu Ateşi ekibinin Denizli’ye özel hazırladığı bu eşsiz gösterinin 7’den 70’e herkesi kendine hayran bıraktığını ifade ettiler. Ayrıca, kasım ayından itibaren Denizlilileri her ay birbirinden özel etkinliklerle buluşturmaya devam edeceklerini de sözlerine eklediler.

Cerrahi Hastanesi’nden Sağlık Desteği

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde sıkı önlemlerle gerçekleşen etkinlikte, son dönemde birçok kültürel etkinliğe destek olan Özel Denizli Cerrahi Hastanesi de sağlık desteği sağladı. Bu kapsamda Cerrahi Hastanesi’nin iki ayrı ekibi tarafından bina girişinde ateş ölçümü ve HES kodu sorgulaması yapıldı. Ayrıca, etkinlik süresince oluşabilecek sağlık problemleri için de Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Evde Bakım Ekibi de bir ambulansla Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde hazır bulundu. Etkinlik çıkışında ise izleyicilere, Cerrahi Hastanesi ekipleri tarafından içerisinde çeşitli hediyelerin bulunduğu çantalar dağıtıldı.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL