Eğitim

LGS’de Kullanılacak Maskeler ve Dezenfektan Malzemeleri Okullara Gönderildi

LGS’de Kullanılacak Maskeler ve Dezenfektan Malzemeleri Okullara Gönderildi

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 Haziran 2020 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak olan LGS (Liselere Geçiş Sistemi); toplum sağlığını korumak amacıyla bir dizi önlemle gerçekleştirilecek.

Sınava girecek öğrencilerin ve görevlilerin Covid-19’dan korunmaları adına sınavın gerçekleştirileceği okullarda dezenfekte işlemleri sınav öncesinde tamamlanacak.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü sınav önlemleri kapsamında toplum sağlığını korumak amacıyla sınavda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan malzemeleri 19 ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderiyor.

Sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemin alındığını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “LGS yapılacak olan okullarımızın dezenfeksiyon malzemeleri ile öğrenci ve sınav görevlilerimizin kullanacağı kişisel maske ve ekipmaların temini kurumumuzca yapıldı. Sınav yapılacak okullara ulaştırılmak üzere  malzememizi 19 ilçemize gönderiyoruz.

20 Haziran 2020 günü ilimizde 256 okulumuzda LGS gerçekleştirilecek. İlçelerimize gönderdiğimiz malzemeler okullara ulaştırılarak sınavın sağlık ve hijyen koşullarında yapılması sağlanacak. Denizli olarak 20 Haziran günü ekiplerimizin koordinasyonunda sınavı  başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz.

LGS için hazırlanan malzemeler ilimizdeki mesleki eğitim veren okullarımızda üretildi. Bu bizim için ayrıca bir gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizde Covid-19 vakasının görüldüğü ilk günden bugüne kadar meslek liselerimiz önemli çalışmalara imza atarak ülkemizin pandemi ile mücadelesinde önemli rol oynadılar. Öğretmenlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Sınavın sağlık ve hijyen şartlarında gerçekleştirilmesi adına hazırlanan malzemelerin okullara kadar dağıtımını ve koordinasyonunu yapan mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Covid-19 (Koronavirüs) salgınında toplum sağlığını korumak adına LGS yapılacak 256 okula; toplamda 64.070 cerrahi maske, 2128 el dezenfektanı, 512 yüzey dezenfektanı ve 3120 yüz siperliği gönderildi.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü ilimizde 256 okulda; 1.360 derslikte, toplam 19.254 öğrenci LGS’ye girecek.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL