Eğitim Yaşam

PAÜ Hastanesinde Çocuklar Eğitimden Geri Kalmadı

PAÜ Hastanesinde Çocuklar Eğitimden Geri Kalmadı

Hastanemiz Tıbbi Sosyal Hizmetler Birimi, çocuk hastalarımız ve aileleri için rehabilite edici çalışmalarını pandemiye uygun olarak ( dezenfektan, fiziksel mesafe, maske ) çocuk etkinlik odasında sürdürmektedir.

Çocuk hastalarımızın psikososyal gelişimleri için sosyal hizmet etkinlik odasında ve yatak başında hastanemiz öğretmeni ve sosyal hizmet uzmanı eğitsel, kültürel ve sanatsal çalışmalarıyla çocukları hastane psikolojisinden uzaklaştırarak hoşça vakit geçirmelerini sağlamaktadırlar.

Her türlü eğlendirici oyuncak eğitsel materyalin bulunduğu Sosyal Etkinlik Odası’na gelen hasta çocuklar görevliler tarafından karşılanarak  sağlık durumları, yaş, ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun materyal ve etkinliklerden yararlandırılmaktadır. Yaptıkları çalışmalar teşvikleri açısından odadaki panoda sergilenmektedir.

Yatakbaşı Eğitimler de Devam Etti

Etkinlik odasına gelemeyen çocuklar için de yatak başı eğitici ve eğlendirici etkinlikler yaptırılmaktadır. Bu çalışmalarda da çocukların sağlık durumları, yaş, ilgi ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak uygun materyal ve etkinliklerden yararlandırılmaktadır. Eğer çocuk isterse yaptığı çalışma panoda sergilenmekte, mutfak etkinliklerinde ise kendi ürettikleri yiyecekleri afiyetle yemektedirler.

Bunların yanı sıra çocuklarının yanında refakatçileri de düşünülmüş olup, ilgi duydukları malzemelerle el işi çalışmaları yaptırılarak, iletişime geçilmekte ve psikososyal  rehabilitasyonları gerçekleştirilerek çocuklarıyla daha huzurlu bir şekilde ilgilenmeleri sağlanmaktadır.

PAÜ Hastanesi Başmüdürü Erdinç Karataş; hastanemiz olarak Covid-19 dönemindeki zor şartlar altında çocuklarımızın eğitim ve sosyal faaliyetlerine  devam ettirilmelerinden dolayı mutlu olduklarını belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL