Genel

Prof. Dr. Atar Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

Prof. Dr. Atar Ödülünü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Elinden Aldı

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Uluslararası Akademi Ödülleri, “TÜBA-GEBİP” ve “TÜBA-TESEP” sahiplerini buldu. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcısı ve Kimya Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Atar, 2020 yılı TÜBA-GEBİP ödülü kazanan bilim insanları arasında yer aldı. Prof. Dr. Atar, ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Cumhurbaşkanlığının himayelerinde bulunan; TÜBA Uluslararası Akademi Ödülleri, TÜBA-GEBİP (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) ve TÜBA-TESEP’ten (Bilimsel Telif Eser) oluşan “TÜBA Ödülleri” sahiplerini buldu. TÜBA tarafından her yıl verilen TÜBA-GEBİP Ödülü’nü 2020 yılında; 21 farklı üniversite ve iki kurumdan toplam 31 üstün başarılı genç bilim insanı kazandı. Doğa, Mühendislik, Sağlık ve Sosyal Bilimleri ile Kutup Çalışmaları alanlarında TÜBA-GEBİP ödülleri verildi. Mühendislik Bilimleri alanındaki çalışmaları ile PAÜ Rektör Yardımcısı ve aynı zamanda Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necip Atar, nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalar ile bu ödüle layık görülen genç bilim insanları arasında yer aldı.

TÜBA-GEBİP ve TÜBA-TESEP Ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen tören ile sahiplerini buldu. Prof. Dr. Necip Atar ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Rektör Kutluhan, Prof. Dr. Atar’ı Tebrik Etti

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, üstün başarılı genç bilim insanlarına verilen TÜBA-GEBİP ödülüne layık görülen Prof. Dr. Necip Atar’ı tebrik ederken şu ifadelere yer verdi: “Üniversitemiz öğretim üyelerinin yaptıkları çalışmaların, ülkemizin önde gelen bilim kurulları tarafından takdir görmesi ve ödüllendirilmesi Üniversitemiz adına büyük bir gurur kaynağı olmaktadır. Ülkemizde bilimin gelişmesine katkı sağlama, bilim ve teknoloji alanlarına yön veren bir yükseköğretim kurumu olma hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı emin adımlarla sürdürüyoruz. Nanoteknoloji alanında yaptığı çalışmalar ile TÜBA-GEBİP (Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı) ödülüne layık görülen Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Necip Atar’ı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Üniversitemiz adına gururluyuz ve mutluyuz.”

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL