Güncel

Prof. Dr. Kutluhan, Pamukkale Teknokent’te Bir Dizi İncelemelerde Bulundu

Prof. Dr. Kutluhan, Pamukkale Teknokent’te Bir Dizi İncelemelerde Bulundu

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş.’de bir dizi toplantılar gerçekleştirerek, incelemelerde bulundu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent ziyaret programı kapsamında ilk olarak Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fahir Demirkan, Pamukkale Teknokent Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Kılınçarslan, Teknokent Yönetim Kurulu Üyeleri ile yetkililer katıldı. Burada, Prof. Dr. Kılınçaraslan ve yetkililer, Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan’a Pamukkale Teknokent ve teknokent bünyesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Programın devamında Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Pamukkale Teknokent Konferans Salonu’nda TEKNOFEST 2020’de finallerde yarışmaya hak kazanan takımların danışman ve üyeleri ile tanışma toplantısında bir araya geldi. Takımların danışman ve kaptanları; TEKNOFEST 2020 finallerinde yer alacak projelerinin amaçları, projelerinin gelişim süreçleri ve projelerinin son durumları hakkında bilgilendirici sunumlar gerçekleştirdi.

Bu yıl, Pamukkale Ünversitesi ve Pamukkale Teknokent’in desteklediği 14 takım toplam 16 proje ile TEKNOFEST 2020 finallerinde yer alacak.

Rektör Vekili Kutluhan: “Pamukkale Üniversitesi’nin TEKNOFEST ile anılması çok gurur verici”

Toplantının sonunda konuşma yapan Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, geçen yıl düzenlenen TEKNOFEST yarışmalarında başarı elde eden takımları tebrik ederken şunları söyledi: “Sizlerle geçen seneden itibaren gurur duyduk. Bir Denizlili olarak TEKNOFEST’te elde ettiğiniz başarınız bizleri gururlandırdı. Pamukkale Üniversitesi’nin TEKNOFEST ile anılması çok gurur verici. Bu Üniversiteye tercih yapacak arkadaşlar sizin elde ettiğiniz başarılara bakacaklar. Bu TEKNOFEST başarılarının birçok yansıması olacak.  Bu Üniversite gerçekten bilim üreten, ilim üreten bir üniversite olacak. Bu başarılar bunun kanıtıdır. Bu yüzden tüm arkadaşları ve hocalarımızı tebrik ediyorum.  Burada yaptığınız çalışmaların getirisi oldukça yüksek.  BAP ve Teknokent desteklerinin yanında Denizlili sanayicilerin de projelerinize destek olmaları konusunda çalışmalar yapacağız.”

Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindekiler, tanışma toplantısının ardından Pamukkale Teknokent’te yer alan Hacker Space Ortak Çalışma Alanı, Ön Kuluçka, Kuluçka, Eğitim Salonları ile TeknoKafe’de incelemelerde bulundu. Rektör Vekili Prof. Dr. Kutluhan, bu alanlarda yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Programın sonunda ise, Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan ve beraberindeki heyet, TEKNOFEST 2019’da Roket Yarışmaları Yüksek İrtifa dalında Türkiye birincisi olan Hazar Takımı’nı çalışma alanlarında ziyaret ederek projeleri hakkında Takım Kaptanı Serhat Duras ve takım üyelerinden bilgi aldı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL