Sağlık

Psikiyatrist Prof. Dr. Figen Ateşci Çamlık’ta Yeni Yerinde

Psikiyatrist Prof. Dr. Figen Ateşci Çamlık’ta Yeni Yerinde

Pamukkale Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Profesör Doktor Figen Ateşci, meslek hayatına Çamlık Caddesi’ndeki yeni kliniğinde devam ediyor. Prof. Dr. Figen Ateşci 2021 yılında kendi isteğiyle emekli olarak 30 yıllık mesleki deneyimini ve donanımını Çamlık/ Kınıklı’da bulunan kliniğinde danışanlarıyla paylaşıyor.

Prof. Dr. Figen Ateşci, 1991 yılında Ankara, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Ankara’da bir yıl serbest hekim olarak çalıştıktan sonra, Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda çalışmaya başladı. İzmir Grup Psikoterapileri Derneği tarafından organize edilen, Grup psikoterapileri-Psikodrama alanındaki eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlayarak “psikodrama terapisti” oldu. 2011 tarihinden itibaren Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nde psikodrama eğiticisi ve grup terapisti olarak çalışmaktadır. Halen bireysel ve grup psikoterapisi süpervizyonu ve eğitimi vermektedir. Denizli Psikodrama Derneği’nin kurucu üyelerinden olup, dernek başkanlığı yardımcılığını sürdürmektedir.

Özellikle kadın ruh sağlığı, depresyon, yas travması, bipolar bozukluk, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, anksiyete bozuklukları, panik bozukluk, obsesif kompulsif bozukluk, kanser hastalarında depresyon gibi çeşitli konularla ilgilenmiş olup yayınlanmış çok sayıda yurt içi-dışı makaleleri bulunmaktadır. Halen bu alanlardaki çalışmalarını sürdürmektedir.

Son yıllarda psikiyatrik bozukluklarda ilaç tedavilerinin tek başına yeterli olmadığını düşündüğü için, psikoterapi, psikososyal yaklaşımlar ve rehabilitasyon konularına yoğunlaşmıştır. Bu eğitim ve bilgi birikimini yeni hizmete sunduğu Çamlık/ Kınıklı kliniğinde danışanlarına sunmaya devam etmektedir. Aynı zamanda bireysel ve grup psikoterapileri psikodrama, aile ve çift terapileri, ergenlik dönemi sorunları alanlarında eğitim, danışmanlık ve süpervizyon çalışmalarını sürdürmektedir.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL