Güncel

Rektör Kutluhan’dan DGC’ye Ziyaret

Rektör Kutluhan’dan DGC’ye Ziyaret

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Denizli Gazeteciler Cemiyeti (DGC)’ye ziyarette bulundu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” münasebetiyle Denizli Gazeteciler Cemiyet’ini ziyaret ederek, DGC Başkanı Muhammed Karaçay ve DGC Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi. Salgın tedbirleri kapsamında sınırlı katılımla gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Kutluhan, Başkan Karaçay nezdinde basın mensuplarının “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, gazetecilerin doğru haberin en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılmasında, tıpkı bir acil servis doktoru gibi, zaman karşı yarış içinde özveride bulunduklarını belirtti. Hayatını kaybeden basın mensuplarına Allah’tan rahmet diledi. Ziyarette DGC Cemiyeti Başkanı Muhammed Karaçay, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Rektörlük görevinde kendisine başarılar diledi.

Ziyarette, basın mensuplarından gelen soru üzerine Üniversite Yönetimi olarak gerçekleştirmeyi hedefledikleri projelerden bahseden Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli’nin kültürel ve ekonomik değerlerini bilimsel bakış açısıyla Dünya’ya sunmayı hedefleyici projeler üretmek istediklerini ifade etti. Tüm Denizli’nin beklediği Üniversite-Sanayi işbirlikleri konusunda somut adımlar atacaklarını söyledi. Rektör Prof. Dr. Kutluhan PAÜ’nün Denizli Turizm’ine nasıl katkı sağlayacağına ilişkin soru üzerine, Denizli’nin her bir ilçesinin ayrı bir doğal ve kültürel zenginliği olduğunu hatırlatırken, özellikle Turizm Fakültesi ile birlikte Denizli’yi ziyaret eden turistlerin burada uzun süre vakit geçirmelerini sağlayacak çalışmaları hayata geçireceklerini belirtti. Denizli’nin tarımsal anlamda da zenginliğine değinen Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, PAÜ olarak tohum genetiği üzerine yapılan bilimsel çalışmaların yanında tohum ve ağaçların hastalıklarının tanılarını konulup tedavilerini yapmayı istediklerini söyledi.

Ziyaret, günün anısına hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL