Genel

Yenilenen Kanal Yolu Şimdi Çok Daha Güzel

Yenilenen Kanal Yolu Şimdi Çok Daha Güzel

Merkezefendi Belediyesi ilçe genelindeki çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu kapsamda Kanal Yolu olarak bilinen Merkezefendi Mahallesi KZ/6 Sokak ve Karaman Mahallesi 1770 Sokak’ta gerçekleştirilen yol çalışmaları tamamlandı.

Çalışmalarda 5 bin ton malzeme kullanarak, 22 halı saha büyüklüğünde alan yeniden asfaltlandı. Kanal Yolu’na 2 bin 200 metre bisiklet yolu kazandırıldı. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 2 bin metrekaresi parke, 5 bin metrekaresi beton olmak üzere toplamda 7 bin metrekare kaldırım döşedi, 7 bin 700 metre beton bordür çekti. Kanal üzerinde bulunan ve eskiyen yaya köprüleri kaldırılarak altı adet yeni geçiş köprüsü yapıldı. Yol çizgilerinin çekildiği, 12 noktada yaya geçidinin oluşturulduğu Kanal Yolu’nda modern peyzaj düzenlemeleri yapılarak yeni ağaç ve bitkiler dikildi.

“DAHA MODERN BİR HALE GETİRDİK”

Merkezefendi ilçesini daha da güzelleştirmek için çalıştıklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Merkezefendi Belediyesi olarak pandemi döneminde hem sosyal hem de yapısal projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Kanal Yolu’nu baştan aşağı yenileyerek daha güzel, daha modern bir hale getirdik. Asfaltlamadan bisiklet yoluna, yeni geçiş köprülerinden peyzaj düzenlemesine kadar birçok çalışma gerçekleştirdik. İlçemizin çehresini değiştirmeye devam edeceğiz. Merkezefendimizi daha da güzelleştirmek için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Yenilenen Kanal yolu Merkezefendimize, Denizlimize hayırlı olsun” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL