Güncel

1 milyon patent hedefinin yeni durağı Denizli

1 milyon patent hedefinin yeni durağı Denizli

26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası tüm dünyada fikri mülkiyet bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak için çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ülkemizin de üyesi olduğu WIPO – Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü bu yıl için “Fikri Mülkiyet ve KOBİ: Fikirlerinizi Pazara Taşıyın” temasını belirlemiştir.

Türkiye Patent Hareketi Platformu ve Adres Patent İş birliğiyle hem 26 Nisan Dünya Fikri Mülkiyet Günü ve Patent Haftası etkinlikleri kapsamında hem de Türkiye’nin 1 Milyon Patent hedefine ulaşması adına patent bilincini artırmak, farkındalık oluşturmak ve ülkemizin patent sayısının artmasına katkı sağlamak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Bu etkinliklerde bu yıl özellikle “Patentlerin Ticarileştirilmesi ve Ekonomik Değere Dönüştürülmesi” konuları işlenecek.

“Marka Şehir Denizli Patentlerin Katma Değere Dönüştürülmesi Ekonomiye ve İhracata Katkısı”

Konulu webinar Adres Patent Yönetim Kurulu Başkanı Av. Ali Yüksel’in moderatörlüğünde 15 Nisan 2021 Perşembe günü14.00 ila 16.00 saatleri arasında kamu, üniversite ve reel sektördeki birçok oyuncunun katılımıyla düzenlenecek.

Zoom üzerinden gerçekleştirilecek etkinliğe, Türkiye Patent Hareketi Platformu Başkanı Av. Ali ÇAVUŞOĞLU, Adres Patent Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Av. Hilmi ÖZALP, Denizli İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin MEMİŞOĞLU, Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Melek SÖZKESEN, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Denizli İl Müdürü Sefa GÖKALP, Özel Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK) Okul Müdürü Sadi ÖZTEKİN katılacak.

https://zoom.us/j/99942878338?pwd=OWJEZkh6R04vZExYS2Q3UlI5YjkwQT09

999 4287 8338

880736

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc_Z1ZYAtxYPuKeAVIz6QgCtXPwgtHcQyADSzLs23UfXBFBpw/viewform

Gönül AKPINAR – gonul.akpinar@adrespatent.com – +90 549 860 34 81

 

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL