Kültür-Sanat

12. Tiyatro Festivali, Kortej Yürüyüşü ile Başladı

12. Tiyatro Festivali, Kortej Yürüyüşü ile Başladı

Pamukkale Üniversitesi Hayal Perdesi Oyuncuları Tiyatro Topluluğu’nun bu yıl 12’ncisini düzenlediği Tiyatro Festivali, PAÜ Kınıklı Merkez Yerleşkesinde gerçekleşen kortej yürüyüşü ile başladı. 19 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek festivalde, farklı üniversitelerden tiyatro toplulukları oyunlarını sanatseverler ile buluşturacak. Festival kapsamında ayrıca atölye çalışmaları ve usta tiyatrocular ile söyleşiler gerçekleştirilecek.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Tiyatro Topluluğu Hayal Perdesi Oyuncularının ev sahipliğinde bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan Tiyatro Festivali, PAÜ Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz Kongre ve Kültür Merkezi önünden başlayıp Gölbahçe Etkinlik Alanında sona eren kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş boyunca şarkılar söyleyen ve dans eden Hayal Perdesi Oyuncuları, herkesi gösterileri izlemeye davet etti. Kortej yürüyüşüne Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanı Öğr. Gör. Hakan Cantürk ile SKS personeli de katıldı.

Kortej yürüyüşü ile resmen başlayan ve 19 Mayıs 2022 tarihine kadar devam edecek olan 12. Tiyatro Festivali’nde; Kadıköy Emek Tiyatrosu, Hayal Perdesi Oyuncuları, Üsküdar Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, İzmir Ekonomi Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Uludağ Üniversitesi Oyuncuları, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tiyatro Topluluğu, Konya Karatay Üniversitesi Retro Tiyatro Topluluğu ve Depo birbirinden güzel oyunları ile sahne alacak. Drama, gölge oyunu ve yazarlık atölyelerinin yanı sıra ayrıca usta tiyatroları ile söyleşiler gerçekleştirilecek.

Festival programına ilişkin detaylı bilgi ve programı Hayal Perdesi Oyuncularının sosyal medya hesapları olan @hayalperdemiz ’den takip edebilirsiniz.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL