Eğitim

66 Yaşında Lise Mezunu Oldu Yeni Hedefi Üniversite

66 Yaşında Lise Mezunu Oldu Yeni Hedefi Üniversite

Denizlili ev hanımı Yurdagül Atlar 66 yaşında Açıköğretim Lisesinden mezun oldu. Sıradaki hedefi üniversite sınavları. İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, içindeki okuma azmini kaybetmeyen ve 66 yaşında Açıköğretim Lisesinden mezun olma başarısını elde eden Yurdagül Atlar’ı makamında ağırladı.

Yaşı 66 ancak azmi ve hedefleri ile 25 yaşında olan Açıköğretim öğrencimiz Yurdagül hanım elde ettiği başarısı ile eğitimin ve öğrenmenin günü, yaşı ve saati olmadığını herkese bir kez daha hatırlattığını belirten Müdür Ekici, Yurdagül Hanım Açıköğretim Ortaokuluna kayıt yaptırmasının ardından büyük bir azimle ilk önce ortaokulu tamamladı. Halk Eğitim Merkezimizin yönlendimeleri ve rehberlikleri ile Açıköğretim Lisesine kayıt yaptıran Yrdagül hanım üstün gayretler göstererek Lise Diploması almaya hak kazandı. Kendisine Lise diplomasını takdim etmenin mutluluğunu yaşıyorum.Yurdagül hanımım gayretlerinin tüm öğrencilerimize ve halkımıza ışık tutacağı inancındayım. Üniversite sınavlarına Merkezefendi Halk Eğitim Merkezinin açtığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile büyük bir azimle hazırlanıyor. Üniversite diplomasını aldığında da birlikte fotoğraf çektirmek dileği ile başarılar diliyorum” dedi.

Büyük başarı göstererek 66 yaşında Lise Diploması alan Yurdagül Atlar, yeni hedefinin üniversite sınavlara girerek Bilgisayar Mühendisiliği yada Tıp Fakültesini kazanabilmek olduğunu söyledi. Yıllardır içinde kalan okuma isteğini gerçekleştirebilmenin büyük mutluluğunu yaşadığını belirten Atlar, öğrencilik hayatında hep yanımda olan Denizli eğitim camiasına sonsuz teşekkürlerimi sunarım dedi.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL