Genel

Afad gönüllüleri depremzedeleri sıcak yuvalarına kavuşturdu

Afad gönüllüleri depremzedeleri sıcak yuvalarına kavuşturdu

Denizli’de AFAD gönüllüleri depremin ilk gününden itibaren yaptıkları çalışmalarla; 100’den fazla aileyi kent merkezi ve ilçelerde sıcak yuvalarına kavuşturdu.

Türkiye iki büyük deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; 10 ilde büyük yıkıma yol açarken, 800 bine yakın afetzede de farklı il ve ilçelere tahliye edildi. Depremin ilk gününden itibaren Denizli’de de halk seferber olurken, 10 bini aşkın depremzede Denizli’de misafir ediliyor.

AFAD GÖNÜLLÜLERİ 100 AİLEYİ SICAK YUVASINA KAVUŞTURDU

Denizli’de bir grup AFAD gönüllüleri de kente misafir olarak gelen depremzedelerin yaralarını sarmak için canla başla çalışıyor. Çok sayıda eğitimci, iş insanı, sanatçı ve psikologdan oluşan AFAD gönüllüsü grup depremin ilk gününden itibaren organize oldu ve 100’ü aşkın aile sıcak yuvalarına yerleştirdi.  Çalışmalarına aralıksız devam eden yardımsever grup, 15 aileyi daha AFAD koordinesinde yeni evlerine kavuşturacak. Sosyal medyada örgütlenen ve yardımseverlerle birlikte 250 kişilik bir grup haline gelen ve saha çalışmalarına devam eden grup, Denizli halkına da destekleri için teşekkür etti.

“YARDIMSEVELERİMİZ İLE 250 KİŞİLİK EKİP OLDUK”

Grup adına açıklamalarda bulunun psikolog Metin Tamer, “Depremin meydana geldiği ilk gün toplama merkezlerinde çalışmaya başladık ve sosyal medyadan çağrılarda bulunduk. Kısa süre içerisinde de bu kabul gördü. Arkadaşlarımız misafirlerimiz için evlerini açabileceğini açıkladı. Küçük bir grupken yardımseverle birlikte 250 kişi olduk.  İnsanlar arzu ve istekleri doğrultusunda bize katıldılar. Denizli’ye 10 binin üzerine depremzede geldi. Bizlerde il genelinde 100’ü aşkın ailemizi yeni evlerine yerleştirdik. Sıcak bir yuvaları oldu. Hali hazırda 15 tane daha evimiz var. AFAD koordinesinde o evlerimizi de kısa süre içerisinde dolduracağız” dedi.

“AFAD İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ”

AFAD’ın ilk etapta depremzedeleri KYK yurtlarına yerleştirdiğini kaydeden Tamer, “Bize KYK’dan ulaşıyorlar. Oradaki şartlarda kalmak istemeyen bazı aileleri AFAD ile değerlendirmeye alıp evlere yönlendiriyoruz. Bizler gönüllü olduğumuz için AFAD bize bilgi veriyor, gerekli resmi işlemlerin ardından çalışmalar yapılıyor” diyerek işleyiş hakkında bilgi verdi.

“DERNEK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

Dernek statüsünde olmadıkları için birebir görüşme sağlayamadıklarını kaydeden Tamer, “Biz şu an için sadece gönüllüyüz. Fakat dernek çalışmalarımız başladı ve gerekli mesafeyi çok kısa süre içerisinde kat edeceğiz.  Derneğin açılmasıyla birlikte de resmi çalışmalarımıza başlayacağız. Denizli halkı şu ana kadar inanılmaz destekler verdi. Hiç beklemediğimiz şekilde geri dönüşler oldu. Bir ev 100’e, 1 koltuk 200’e çıktı. Yardımseverlerin katkısı ile iki depomuz var. Bizler bir kuruluş olmamamıza rağmen inanılmaz destekle geldi. Yardımlar, paylaştıkça çoğalıyor. Çok büyük bir felaketle yüzleştik. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Desteklerimiz sonuna kadar açık. Bu zor günlerin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.

“GÖNÜLLÜLER KİMLERDEN OLUŞUYOR?”

Psikolog Metin Tamer, Ses Sanatçısı Güvenç Yıldırım, Müzik Öğretmeni Didem Candoğan, İngilizce Öğretmeni Ecem Çetin, Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu Müdür Yardımcısı Sultan Çakır, Rehber Öğretmen Huriye Taner, Psikolog Melis Çolak, Reklam Ajansı iş vereni Büşranur Soylu, İşletmeci Ferhat Özkaya, Finansal Danışman Gülcan Demirci, Denizli Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Oyuncusu Mehmet Altıntaş, Psikolog Neriman Şimşek, İşletmeci Mert Demirçalı, Ajans iş vereni Alper Şahin

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL