Yaşam

Babadağ Belediyesi’nden Kadınlara Özel Program

Babadağ Belediyesi’nden Kadınlara Özel Program

Babadağ Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla özel bir program gerçekleştirdi. Pandemi şartlarına uygun olarak gerçekleştirilen program 9 Mart Salı günü Babadağ Kapalı Spor Salonu’nda birçok kadının katılımıyla yapıldı.

Babadağ Belediyesi 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ilçede özel bir programa imza attı. Babadağ Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen programda ilçedeki kadınlar yoğun katılım sağlarken etkinliğe Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Babadağlı Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Şeref Arpacı, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay ve kadın dernekleri temsilcileri de katılım sağladı.

Babadağ Kapalı Spor Salonu’nda pandemi koşullarına uygun olarak gerçekleşen Dünya Emekçi Kadınlar Günü Kokteyl’inde ilçede yaşayan kadınlar hem eğlendi hem de kendi haklarıyla ilgili bilgilendirici konuşmalar gerçekleştirdi.

Başkan Atlı’dan Kadınlara Kooperatif Müjdesi

Etkinlik kapsamında söz alan Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı “Babadağımızın üretken emekçi kadınları, bugün bu güzel kalabalığı hep bir arada görmekten Babadağ Belediyesi olarak çok büyük bir onur ve kıvanç duydum.Geçen senenin sonlarında kurduğumuz üretici kadın kooperatifimizin çalışmalarını inşallah bugün itibariyle başlatmış bulunuyoruz. Merkezefendi Belediyesi ve Bozkurt Belediyemizin kadın kooperatifleriyle birlikte inşallah önümüzdeki dönemde de devam ettireceğiz. Babadağ’ın çalışkan kadınlarının kooperatif çatısı altında yaptıkları çalışmaları önümüzdeki aylarda yıllarda hep birlikte paylaşıyor olacağız. Bunun müjdesini sizlere vermek istiyorum. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan tam 87 yıl önce kadınlara seçme hakkı verilmesini bugün ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.

Atlı’dan İstanbul Sözleşmesi Vurgusu

Kadınlar istediğinde her şeyi yapabilir milletvekili olabilir belediye başkanı olabilir iyi bir eş iyi bir anne olabilir, Yeter ki biz onları yanında olalım onlara destek verelim. Ben Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadın cinayetlerine ve kadına yönelik şiddete dikkat çekmek istiyorum. Düşünün ki bir ülke 2020 yılında 269 kadın erkekler tarafından cinayete kurban gitmiştir. 2021 yılının ilk 2 ayında 67 kadın cinayetlere kurban gitmiştir. Bizler İstanbul Sözleşmesinin uygulanmasının ne kadar hayati önem taşıdığını, İstanbul Sözleşmesi’nin de bir an önce hayata geçirilmesini istiyoruz. Ünlü halk ozanımız Neşet Ertaş’ın da dediği gibi kadınlar insandır biz insanoğlu. Dünya üzerindeki her şey kadının eseridir. Son olarak dikkatinizi iki noktaya çekmek istiyorum: İstanbul sözleşmesi yaşatır ve kadına şiddete hayır” diyerek sözlerini noktaladı.

Etkinliğe kadınlardan tam not

Ali Atlı’nın ardından İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay konuşmalarını yaptı. Daha sonra kürsüye çıkan Uzman Psikolog Fatma Kurt kadına yönelik şiddetin engellemesiyle ilgili alınması gereken önlemler ve kadının toplumdaki yeriyle ilgili sunum gerçekleştirdi. Babadağ Belediyesi tarafından hayata geçirilen projeleri anlatıldığı sunum ile etkinlik sona erdi. Etkinliğe katılan kadınlar Babadağ’da ilk defa böyle bir çalışma yapıldığını ve çok memnun kaldıklarını söyleyerek, önümüzdeki yıl daha geniş katılımlı bir etkinlik yapılmasını istediklerini söylediler.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL