Eğitim

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi

Cumhuriyetimizin 100.Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi” düzenlendi.

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisi” açılış programına Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, Eğitim Müfettişleri Başkanı Ethem Günay, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan sergi açılışında yaptığı konuşmasında “Büyük zorluklar ile kazanılan Kurtuluş Savaşının ardından kurulan Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olması amacı ile eğitim alanında önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ey yükselen yeni nesil, Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak ve yüceltecek olan sizlersiniz” sözleri ile işaret ettiği gençlerin yetiştirilmesine büyük önem verilmiş ve eğitim alanında kapsamlı çalışmalar yapılmıştır. Bugün açılışını yaptığımız sergide ilimizde Cumhuriyetimizin kuruluşundan bu güne kadar geçen bir asırlık süreçte eğitim ortamlarımızda kullanılan materyaller sergileniyor. Sergimizle öğrencilerimizin dünden bugüne eğitim sistemimizdeki gelişimi görmelerini sağlamak ve sahip oldukları eğitim imkânlarının öneminin farkındalığını kazandırmayı istiyoruz. Serginin geçekleştirilmesinde görev alan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan konuşmasının ardından sergi açılış kurdelesini öğrencilerle keserek Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisini gezdi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında Eğitim Sergisinde ilimiz okullarından Merkezefendi Gazi İlkokulu, Pamukkale Saadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu, Buldan Akın Anadolu Lisesi, Buldan Ahmet Terzioğlu İlkokulu, Çal Süller Cumhuriyet İlkokulu, Çivril 30 Ağustos Ortaokulu, Sarayköy Gazi İlkokulu ve Tavas Gazi İlkokullarının arşiv ve müzelerinde bulunan eğitim materyalleri yer aldı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılında eğitim camiası olarak yapılan etkinliklerle; ecdadımızın Kurtuluş Savaşı sonrasında Cumhuriyetimizin ilk yıllarından itibaren azimle, gayretle, büyük bir vatan ve millet sevgisi ile muasır medeniyet seviyesine ulaşmak için verilen en büyük mücadelenin eğitimle gerçekleştirildiğini öğrencilerimiz tarafından fark edilmesi amaçlanmaktadır.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL