Ekonomi

Denizli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği’nden Çağrı

Denizli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği’nden Çağrı

Denizli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, hükümetin geçtiğimiz günlerde yaptığı esnafa yardım paketinin yeterli olmadığını, 100 bin TL tutarında kredi verilmesi yönünde açıklama yaparak, “Açıklanan tedbirlerin yanında, çok zor durumda olan esnaflarımıza faizsiz 100 bin liralık kredi vermesi yerinde olacaktır” dedi.

Denizli Esnaf Odaları Birliği Başkanı Mehmet Ali Erbeği, yaptığı yazılı açıklamada esnafın taleplerini iletti. Korona Virüs dolayısıyla esnafın zor durumda olduğuna dikkat çeken Erbeği, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “İçinde bulunmakta olduğumuz bu elim dönemde, temsil etmekte olduğumuz, ülkemizin yapı taşlarında önemli bir yeri olan esnaf camiamızın, yaşanan kısıtlamalar ve kapanmalar, insanların eskisi gibi gezip eğlenmemesi ve tüketim alışkanlıklarındaki değişiklikler gibi pandeminin getirdiği olumsuz etkilerden dolayı, hem kendi işlerinde hem de yanında çalışanların ödemelerinde zor duruma düşmüş, ya borç alma ya da mevcut borçları erteleme yoluna gitmiş ancak daha da sıkıntıya girmiş olup bir çıkar yol bulamamıştır.

Esnaf malını satamamaktan yakınmakla beraber mali borçları, prim borçları ve diğer borçları artmaya devam etmektedir. Birinci dalgayı kolay bir şekilde atlatamayan esnaf ikinci dalgaya hiç hazır değildir. Tekrar bir dükkan kapatma dönemine girilirse esnafın en az yüzde 50’sinin sonu gelmiş olur ve dayanabilecek gücü kalmaz. Esnafın bu güç durumdan bir an önce çıkabilmesi ve bu süreci en az zararla atlatabilmesi için, Devletimizin kira yardımı ve hibe kararlarına ek olarak, zorda kalan esnaflarımıza 100 bin TL faizsiz kredi vermesi bir çare olacaktır.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL