Güncel

Denizli OSB’de HES Kodu Uygulaması Başladı

Denizli OSB’de HES Kodu Uygulaması Başladı

İçişleri Bakanlığı, korona virüsle mücadele kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında HES kodu uygulamasını zorunlu hale getirdi.

Bu kapsamda; Denizli Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü’nde de HES Kodu kullanılması zorunlu hale getirildi. Uygulama ile personel ve ziyaretçiler HES Kodunu görevlilere göstererek hizmet binalarına giriş yapabilecekler.

HES İle Risk Minimuma İndirildi

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında son günlerdeki olumsuz gelişmeler nedeniyle, Bölgede yeni tedbirlerin alındığını dile getiren Denizli OSB Bölge Müdürü Ahmet Taş,“Bölge Müdürlüğü binasına iş,evrak takibi ve görüşme vb. nedenlerle gelen ziyaretçilerimiz için HES(Hayat Eve Sığar) kodu uygulaması yapılacaktır. HES kodu bulunmayan veya riskli grup kaydı çıkan kişilerin Bölge binasına giriş izni verilemeyecektir.Gerekli önlemleri alarak hem sanayi çalışanlarının hem de Bölge Personelimizin sağlıklarını kontrol altına almış oluyoruz. Vatandaşlarımızın sıkıntı yaşamaması için Müdürlüğümüze gelmeden önce HES kodlarını almalarını rica ediyoruz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

Danışma bölümünde karşılanan ziyaretçilerin Hayat Eve Sığar uygulamasından, SMS veya e-devlet üzerinden edindikleri HES kodu sorgulanıyor. HES kodu sorgulaması yapılan ve risk taşımadığı tespit edilen kişilerin ateş ölçümü yapıldıktan sonra işlem yapacakları birime yönlendiriliyor.

Denizli OSB Müdürlüğü, hafta başından bu yana HES kodu kontrolünü sağlamaya devam ediyor.

Hayat Eve Sığar (HES) Kodu, kontrollü sosyal hayat döneminde şehirlerarası yolculuk, kurum ziyareti veya bireysel iletişim gerektiren kamusal alanda bulunma durumunda COVID-19 açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanızı sağlayan ve böylece salgının takibine destek olan bir uygulamadır.

HES Kodu Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlardan “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilerek HES Kodu oluşturulabilmekte. Aynı zamanda kısa mesaj yolu ile mesaj bölümüne HES yazıp aralarında birer boşluk bırakılarak; T.C. Kimlik No, kimlik kartının ön yüzündeki seri numarasının son 4 hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılıp 2023’e mesaj gönderilerek de alınabiliyor. E-Devlet üzerinden de “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneği seçilip “Yeni HES Kodu” butonuna tıklanarak HES Kodu almak da mümkün.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL