Ekonomi

Denizli’nin İlk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı BATI EGE GYO HALKA ARZ OLUYOR

Denizli’nin İlk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı BATI EGE GYO HALKA ARZ OLUYOR

Sermaye Piyasası Kurulu onayıyla Batı Ege GYO halka açılıyor. Tamamı ‘Sabit Fiyat İle Talep Toplama’ yöntemiyle gerçekleştirilecek halka arzda talep toplama tarihleri 30 Kasım – 1 Aralık 2023 olarak belirlendi. Hisse fiyatı 3 TL olarak belirlenen Denizli’nin İlk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Batı Ege GYO halka arzının konsorsiyum lideri olarak Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. görev alacak.

Türk gayrimenkul sektörünün lider kuruluşu Sinpaş ile başta tekstil sektörü olmak üzere Ege bölgesinin önde gelen yatırımcılarından olan Baltalı Grup iş birliği ile kurulan Batı Ege GYO’nun halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylandı. Talep toplama tarihleri 30 Kasım- 1 Aralık 2023 olarak belirlendi. Hisse fiyatının 3 TL olarak açıklandığı halka arzın tamamı sabit fiyat ile talep toplama olarak gerçekleştirilecek. Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin konsorsiyum lideri olarak görev aldığı halka arzda dağıtımın %70 Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar, %20 Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılar, %10 Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılar olarak planlanmakla beraber, nihai oranlar talep toplama süreci sonunda kesinleşecek.


ŞEHRİMİZ BİR KAZANCIMIZ BİR

Denizli’nin ilk gayrimenkul yatırım ortaklığı Batı Ege GYO’nun 525 milyon Türk lirası olan sermayesi 815 milyon Türk lirasına yükseltilecek. Söz konusu halka arz 290 milyon TL’lik bedelli sermaye artırımı ile gerçekleştirilecek ve yüzde 35.58’i halka arz edilecek.
Kendi alanlarında öncü olan Sinpaş ve Baltalı Grup’un sinerjisiyle yoluna devam eden Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Denizli’de yatırımlarını arttırmaya ve Denizlililere sunduğu ürün portföyünü genişletmeye devam ediyor.  Sermaye artışı ile yapılacak halka arzdan elde edilecek gelirin de Batı Ege GYO’nun portföyünde yer alan kıymetli projelerin inşaatında ve işletme faaliyetleri çerçevesinde kullanılacak. Ayrıca halka arz ile birlikte Batı Ege GYO’nun öz sermayesini güçlendirerek karlılığını daha da artırması ve kar dağıtım politikası çerçevesinde karını yatırımcılarıyla paylaşması da hedefleniyor.
Toplam değeri 3.152.108.929 TL olan Batı Ege GYO’nun portföyünde; bağımsız bölüm adedi 1.196 adetten oluşan Aqua City konut projesi, toplam kullanım alanı 37.219 m2 üzerinde kurulu ve 68 adet bağımsız bölümden Aquamall AVM, yine 8.194 m2 kullanım alanına sahip Uluslararası Gross Market’e kiralanmış ticari alan ve 119 bin m2 alanda konumlanan 5 adet arsası bulunuyor.

BATI EGE GYO A.Ş. Hakkında:

Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Denizli’de ve tüm Ege Bölgesi’nde gayrimenkul sektöründe yeni yatırımlar geliştirmek amacıyla kurulmuş bir yatırım şirketidir. Türk gayrimenkul sektörünün lider kuruluşu Sinpaş ile başta tekstil sektörü olmak üzere Ege bölgesinin önde gelen yatırımcılarından olan Baltalı Grup iş birliği ile kurulmuştur. Kendi alanlarında öncü olan bu iki kuruluş, bilgi birikimlerini ve kurumsal yeteneklerini gayrimenkul sektöründe birleştirerek güç birliği yapmışlardır. İki başarılı şirketin sinerjisiyle yola çıkan Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, ilk yatırımını Denizli’de, Denizli’nin ilk karma kullanımlı konut ve alışveriş merkezi projesi olan AquaCity ve AquaMall AVM ile hayata geçirmiştir. Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, toplam 228 bin metrekare alan üzerine kurulu bir projeyi hayata geçirerek Denizli’de ve Ege Bölgesi’nde adından söz ettiren bir şirket olacağını tüm kamuoyuna göstermiştir. Aquacity; 228 bin metrekarelik bir alanda inşa edilen proje, farklı konseptlere sahip evler, çok katlı iki residence kulesi, çocuk oyun alanları, organik pazar, yeme içme alanları ve alışveriş merkezi içeren karma kullanımlı bir projedir. Eşsiz konsepti, alışveriş alanları ve sosyal olanaklarıyla Denizli’nin ve Ege’nin yeni buluşma noktası haline gelmiştir. Batı Ege Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, bu ilk projesinin ardından Türkiye’nin en büyük projelerine imza atmak üzere çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL