Güncel

DTB Meclis Grup Başkanvekili Özkan’ı Ağırladı

DTB Meclis Grup Başkanvekili Özkan’ı Ağırladı

Denizli Ticaret Borsası (DTB) Meclisi Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Cahit Özkan’ı ağırladı. Denizli Ticaret Borsası Meclis Toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette DTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Borsa’nın çalışmaları hakkında Özkan’ı bilgilendirerek yürütülen projeleri anlattı.

Merkez Lisanslı Depo’da Sona Gelindi

Toplantıda söz alan DTB Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili Borsa’nın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Başkan Tefenlili Merkez Lisanslı Depo’da çalışmaların sona gelindiğini ifade etti. Yapılacak olan tesisin bölgedeki üretici ve tüccarlara büyük fayda getireceğini söyleyen Başkan Tefenlili yakın zamanda temelin atılacağını belirtti. Merkeze kurulacak tesisle birlikte Çivril’de de bir Lisanslı Depo kurulacağını ve finansman arayışında olduklarını söyledi.

Lisanslı Depoyla birlikte Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulması için de çalışmalar yürütüldüğünü söyleyen Başkan Tefenlili, “yaşadığımız pandemi süreci bize gıdanın hayatımızda ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu gösterdi. İlimizde yaklaşık bin 900 tane tarım gıda sektöründe faaliyet gösteren firma var, bunların belli bir bölgede kümelenmesi, üretim kapasitelerinin artmasına, sektörün gelişmesine katkı sağlayacak, bu yüzden Gıda İhtisas OSB’nin kurulması şehrimiz sanayisi için büyük öneme sahip” dedi.

Projelerinize Destek Olacağız

Başkan Tefenlili’nin ardından söz alan Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Cahit Özkan “yürütülen projeler ilimiz ve ülkemiz için büyük öneme sahip, bu tür çalışmaları gerçekleştirdiğiniz için çok memnun oldum. Çivril’de de kurmayı planladığınız Lisanslı Depo tesisinin finansmanı için ilgili kuruluşlarla temas halinde olacağım, ayrıca Gıda İhtisas OSB çalışmaları kapsamında ilgili Bakanlıkları ziyaret ederek girişimde bulunacağım, bunun için tekrar bir araya gelerek bir yol haritası çıkaralım” dedi.

Toplantıda Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili ile birlikte Meclis Başkanı İbrahim Yayan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Pekdemir, Yönetim Kurulu Üyeleri Özay Tanrıverdi, Yüksel Tanrıkulu, Meclis Üyeleri Hüseyin Taslacı, Musa Yılanlı ve Genel Sekreter Ali Şahin yer aldı.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL