Yaşam

GESİFED Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili açıklama yaptı

GESİFED Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili açıklama yaptı

Güney Ege Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GESİFED), Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan gelişmeler üzerine yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi. 

 Güçlü bir ekonominin temelini güçlü kurumlar oluşturur ve bir ülkenin kurumları, gücünü demokrasi kültüründen alır. Bireysel ve kolektif özgürlükler alanını genişleten üniversiteler, güçlü demokratik yapılarıyla toplumsal refahın gelişmesine önemli katkılar sağlayan kurumlardır.

Eğitim kalitesi, yönetim ilkeleri, tarihsel gelenekleri, güçlü kurumsal yapısı ve yaşam kültürü birikimiyle Boğaziçi Üniversitesi, “her ses, her renk ve her düşüncenin” özgürce dile getirildiği “Çoğulcu Demokrasi” niteliğine sahip kurumlarımız arasındadır.

Bu çerçevede, toplumsal barışa hizmet etmeyen, toplumumuzda gerginliği artıran söylem ile uygulamalardan uzak durulması ve uzlaşma kültürünün gelişmesi çok önemlidir. Ülkemizin “Orta Gelir Tuzağı”ndan kurtulması ile kapsayıcı bir ekonomik büyüme dinamiği yakalama hedefi ancak katılımcı ve kalıcı bir demokrasiye kavuşmasıyla gerçekleşebilir.

,

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

,

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL