Kültür-Sanat

Keklikleri Doğaya Bıraktı

Keklikleri Doğaya Bıraktı

Çivrilli Tayfun Erdağ evinde beslediği 70 adet kekliği doğaya bıraktı. Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, doğaya 70 adet keklik bırakan Tayfun Erdağ’ın evini ziyaret etti.

Denizli’nin Çivril ilçesi  Belediye Başkanı Niyazi Vural, kış aylarında evinde besleyip havaların ısınması ile 70 tane kekliği doğaya bırakan  Tayfun Erdağ’ı evinde ziyaret etti.

Ağır kış şartlarında yakalayıp evinde beslediği 70 adet kınalı kekliği avlanmaya yasak bölgede doğaya bırakarak anlamlı bir fedakarlık örneği gösterdi. Konuyla ilgili konuşan Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, Doğal hayatı korumak için  70 adet kınalı kekliği doğaya bırakan Tayfun Erdağ vatandaşımıza teşekkür ediyorum” dedi. Yaban hayatını korumak için doğaya keklik bıraktığını belirten Tayfun Erdağ, ” Kınalı keklikler olmadan dağların bir güzelliği olmuyor, Dağlarımız bu kekliklerin şakıması ile hayat bulsun istiyoruz. Çivril Belediye Başkanımız Niyazi Vural’a da doğaya duyduğu ilgisinden ve duyarlılığından dolayı çok teşekkür ederim.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL